Alpský štípaný šindel pro střechy
Alpský štípaný šindel pro zateplování budov
Alpský štípaný šindel okrasný

Dovoz kvalitního výběrového modřínového dřeva

Dělení modřínové kulatiny pro výrobu alpského štípaného šindele

Výroba alpského štípaného šindele

Vyrobené alpské štípané šindele

Nakládka a export alpského štípaného šindele

Výroba poutače se střechou z alpského štípaného šindele

Skip Navigation LinksNa úvodní stránku -> Alpský štípaný šindel -> Alpský štípaný šindel pro běžné pokrytí střechy

Alpský štípaný šindel pro běžné pokrytí střechy

Štípání alpského štípaného šindele pro běžné pokrytí střech
 Štípání alpského štípaného šindele
pro běžné pokrytí střech

Naše dřevařská společnost Alpský šindel s. r. o. se sídlem v Bernarticích nad Odrou, vyrábí a dodává alpský štípaný šindel pro běžné pokrytí střech, pergol, zahradních a horských chat, přístřešků apod. nejen v rámci České republiky, ale převážná část naší výroby je exportována do států Evropské unie. Alpský štípaný šindel je přírodní střešní krytina, která má původ v horských oblastech Alp. Postupem času se rozšířilo jeho použití i do našich oblastí, kdy můžeme pro výrobu šindelů využívat našich kvalitních přírodních zdrojů – modřínové dřevo. Alpský štípaný šindel se vyznačuje přírodním vzhledem, dlouhou životností, lehkostí a velkou variabilitou použití.

Materiál - alpský štípaný šindel

Kvalitní, výběrové modřínové dřevo
 Kvalitní, výběrové modřínové dřevo

Alpský štípaný šindel se vyrábí z modřínových oddenkových výřezů. Je to výběr té části kmene stromu, který je bez suků a obsahuje velké množství pryskyřice. Hustota letokruhů je minimálně 3 až 5 letokruhů na 1cm šířky. Dřevo musí mít stejnoměrné roční přírůstky a stáří kmenů se pohybuje od 80 do 160 let. Alpský štípaný šindel se může vyrábět i ze smrkových oddenkových výřezů.

Výroba - alpský štípaný šindel

Alpský štípaný šindel se zpracovává ručně a to štípáním na hydraulickém štípači. Štípání se provádí radiálně k letokruhům. Tímto způsobem štípání se zajistí vysoká životnost šindele. Každý vyrobený alpský šípaný šindel je v podstatě originál. Při ručním zpracování je zajištěno využití přírodních vlastností dřeva, které mají podstatný a zásadní pozitivní vliv na životnost šindelů.

 Životnost - alpský štípaný šindel

Životnost alpského štípaného šindele při použití na pokrytí střech, pergol, zahradních chat a také při zateplování fasád budov se pohybuje v rozmezí 40 až 60let. Alpský štípaný šindel vyrábíme a dodáváme v délkách 21cm, 25cm, 30cm. Šířka šindelů je vyráběna od 6cm do cca 22cm. Životnost alpského štípaného šindele při pokrývání střech domů či památkových objektů, se pohybuje od 60 let a více. Používáme alpský štípaný šindel v délkách 40cm a 50cm. Šířka šindelů je od 6cm do cca 25cm. To vše bez použití ochranných nebo impregnačních prostředků. Impregnací nebo nátěrem se životnost šindelů podstatně zvyšuje. Naše dřevařská společnost Alpský šindel s. r. o. se sídlem v Bernarticích nad Odrou dodala alpský štípaný šindel na pokrytí církevní památky v Rakousku, na které se původní šindel měnil po 110 letech.

Použití - alpský štípaný šindel

 Běžné použití alpského šípaného šindele pro pokrytí střechy
 Běžné použití alpského šípaného šindele
pro pokrytí střechy

Alpský štípaný šindel se používá k pokrytí střech domů, památkově chráněných objektů, historických staveb. Je zejména vhodný k pokrytí zahradních nebo horských chat, přístřešků, pergol, kdy zcela a plně nahrazuje běžné střešní krytiny. Používá se k dekorativním účelům v interiérech. Alpský štípaný šindel je čistě přírodní produkt!

Garance a záruky

Dlouholeté zkušenosti s výrobou šindelů, výběr kvalitního dřeva, ruční zpracování šindele je zárukou kvality a garance dlouhé životnosti.


Rozměry – alpský štípaný šindel, dřevina modřín, pro běžné pokrytí střechy

 Délka v mm  Min. šířka v mm  Tloušťka v mm  Balení bm/1m2
210 60 7 9
250 60 7 9
300 60 8 9
400 60 10 8,1
500 60 11 6,3
extra 600 80 12 - 14 5,2
extra 700 80 12 - 14 4,4

Rozměry – alpský štípaný šindel, dřevina smrk, pro běžné pokrytí střechy

 Délka v mm  Min. šířka v mm   Tloušťka v mm  Balení bm/1m2
210 60 7 9
250 60 7 9
300 60 8 9

 

Tvorba: František Kokoř - 
				KODEO Odry, tvorba a správa firemních webových stránek. http://kodeo.cz
Skip Navigation LinksNa úvodní stránku -> Alpský štípaný šindel -> Alpský štípaný šindel pro běžné pokrytí střechy

Aktualizováno: 8.12.2019